دفتر هواپیمایی مدار

نکات جالب وخواندنی برای سفر با هواپیما

09 شهریور ماه 1396، ساعت 12:35

ابزار سفر

نکات جالب وخواندنی برای سفر با هواپیما
 • قبل از پرواز در فرودگاه به دستشویی بروید. رفتن به دستشویی قبل از پرواز شانس این موضوع را که مجبور به استفاده از دستشویی هواپیما شوید، کاهش می دهد. دستشویی های هواپیما کوچک هستند و بوی چندان خوبی نیز نمی دهند.
 • ردیف آخر صندلی ها معمولا به پشت خم نمی شوند.
 • دسته صندلی ها برای راحتی بیشتر به پایین خم می شوند اما ضامن آنها مخفی است. در صورت تمایل از خدمه پرواز بخواهید این کار را برای شما انجام دهد.
 • برای جلوگیری از گرفتگی گوشها در اثر فشار ایجاد شده هنگام برخواست و فرود هواپیما می توانید آدامس بجوید یا دهان خود را باز نگه دارید.
 • باتغییر ارتفاع و دمای بدن ، دربعضی افراد ممکن است  نوعی سرگیجه و حالت تهوع وچرخش اجسام به دور خودروبرو شود. جویدن آدامس، مکیدن شکلاتی که در ابتدای پرواز به مسافران داده می شود و همچنین انجام عمل بلع یا خمیازه کشیدن قبل از پرواز و قبل از فرود هواپیما، از بروز پرواز زدگی جلوگیری می کند. انجام هر یک از حرکات پیشگیری کننده مذکور موجب چرخش هوا در سیستم تنفسی به ویژه در گوش میانی به طرف بینی می شود که این عمل با ایجاد تعادل موجب یکسانی فشار هوای داخل بدن فرد با هوای بیرون می شود. کسانی که این مشکل را دارند نیم ساعت قبل از پرواز از داروهای ضد تهوع مانند دیمن هیدرینات یا متوکلروپرامید استفاده کنند. تقریبا نیم تا یک ساعت بعد از مصرف قرص های ضدتهوع این مشکل رفع می شود و افراد می توانند به راحتی و بدون نگرانی غذاهای سبک و نوشیدنی مصرف کنند
  چند ساعت قبل از پرواز غذای سنگین نخورید و از حرکت کردن و راه رفتن در هواپیما بپرهیزید. اگر فردی بعد از بلند شدن هواپیما احساس تهوع کرد، بهتر است خیلی سریع مشکل خود را با پزشک هواپیما در میان بگذارد که به احتمال زیاد برای وی داروهای ضد تهوع تجویز خواهند کرد.
 • اگر ترس شدید از پرواز شما را آزار می دهد و برای خوابیدن در طی سفر مشکل دارید، بهتر است پیش از سفر به دکتر مراجعه کنید تا برای کاهش سطح اضطراب شما داروی آرامش بخش مناسب تجویز کند.
 • گفته می‌شود فضای داخل هواپیما آنقدر خشک است (معمولاً ۱۰ تا ۲۰ درصد رطوبت و برخی اوقات حتی ۱ درصد) که سلامت مسافرین ممکن است به خطر بیفتد. اگر در این فضا چشم شما خشک باشد و رطوبت کافی نداشته باشد، استفاده از لنز می‌تواند بسیار ناراحت‌کننده باشد. پس بهتر است کلاً در هنگام پرواز از استفاده از آنها صرف نظر کنید.
 • اگر قسمت First Class یا Business Class کاملا پر نشده باشد، خدمه پرواز گاهی بعضی از مسافران را برای راحتی بیشتر به این قسمت دعوت می کنند. اگر لباس کاملا رسمی و شیک به تن داشته باشید، شانس شما برای انتقال به این قسمت بیشتر می شود.
 •  
 • هنگام پرواز موبایل خود را روی حالت هواپیما (Airplane Mode) قرار دهید تا تمامی سرویس مخابراتی، وای فای و بلوتوث غیر فعال شود و بتوانید از دیگر امکانات تلفن همراه خود استفاده کنید.
 • بیشتر خطوط هوایی در صورت نیاز، پتو در اختیار مسافرین قرار می دهند که می توانید هنگام خواب برای راحتی بیشتر از مهماندار درخواست کنید.
دسته بندی: ابزار سفر
ارسال نظر