دفتر هواپیمایی مدار

پارک جنگلی گیسوم

19 دی ماه 1396، ساعت 16:07

طبیعت گردی

پارک جنگلی گیسوم

پارک جنگلی گیسوم | رویایی ترین جنگل ایران در تالش

 

پارک جنگلی گیسوم یکی از زیباترین نقاط دیدنی استان گیلان می باشد که در شهر تالش واقع شده است. پارک جنگلی گیسوم مانند تونلی است که درختان سبز  و سربه فلک کشیده دو طرف آن را احاطه کردند و این زیبایی در کنار نیسم خنکی که از طرف کوهستان های تالش به جاده می وزد، آرامش را به مسافران این جاده هدیه می دهد. در ادامه این بخش به معرفی جنگل گیسوم زیبا می پردازیم. با ما همراه باشید.

روستای گیسوم

پارک جنگلی گیسوم یکی از روستاهای استان گیلان است که در شهرستان تالش و در 18 کیلومتری جاده تالش به انزلی قرار دارد. این روستا از شمال به شهر هشتپر(تالش) و از جنوب به رضوانشهر می رسد.منطقه ی گیسوم به دلیل شرایط آب و هوایی خاص خود، دارای زمین هایی مرغوب برای باغبانی و کشاورزی می باشد. از این رو خرید و فروش زمین در این منطقه بسیار مناسب است. در باغ های گیسوم درختانی چون کیوی، پرتقال، نارنگی، آلوچه و ... کاشته و مورد بهره برداری قرار می گیرد. خاک و آب و هوای این منطقه برای تولید و رشد حبوبات نیز مناسب می باشد.منطقه ی توریستی پارک جنگلی گیسوم  پر از درختانی انبوه بوده و بیش از 76 گونه ی گیاه در آن وجود دارد. گیاهان شناسایی شده ی این منطقه، از 66 جنس و 44 خانواده هستند. 21 نوع از این گیاهان چوبی و بقیه ی آن ها را انواع علفی تشکیل می دهند. از جانوارن این منطقه نیز می توان آبیا، آهو، ببر، پلنگ، بز کوهی، تورنگ، خرس قهوه ای، خرگوش، خز، خوتکا، راسو، روباه، شغال،سمور، غاز وحشی، گراز، گرگ و ... را نام برد.

روستای گیسوم

شرایط آب و هوایی گیسوم

پارک جنگلی گیسوم به دلیل شرایط آب و هوایی خاص خود، دارای زمین هایی مرغوب برای باغبانی و کشاورزی می باشد. از این رو خرید و فروش زمین در این منطقه بسیار مناسب است. در پارک جنگلی گیسوم درختانی چون کیوی، پرتقال، نارنگی، آلوچه و ... کاشته و مورد بهره برداری قرار می گیرد. خاک و آب و هوای این منطقه برای تولید و رشد حبوبات نیز مناسب می باشد.منطقه ی توریستی گیسوم  پر از درختانی انبوه بوده و بیش از 76 گونه ی گیاه در آن وجود دارد. گیاهان شناسایی شده ی این منطقه، از 66 جنس و 44 خانواده هستند. 21 نوع از این گیاهان چوبی و بقیه ی آن ها را انواع علفی تشکیل می دهند. از جانوارن این منطقه نیز می توان آبیا، آهو، ببر، پلنگ، بز کوهی، تورنگ، خرس قهوه ای، خرگوش، خز، خوتکا، راسو، روباه، شغال، سمور، غاز وحشی، گراز، گرگ و ... را نام برد.

پارک جنگلی گیسوم

پارک جنگلی گیسوم 

جنگل گیسوم با حدود 80 هکتار مساحت یکی از زیباترین و دیدنی ترین مناطق شهرستان تالش است که سالانه گردشگران زیادی خصوصا در فصل های بهار و تابستان به این جنگل آمده و از مناظر بی نظیر و چشم اندازهای زیبای آن لذت می برند.یکی از نکات جالب توجه ی منطقه ی گیسوم قرار گرفتن دریا و جنگل در کنار هم می باشد. پس اگر به دنبال جایی هستید که جنگل و دریا را باهم ببینید، پارک جنگلی گیسوم یک انتخاب مناسب برای شماست. جنگل گیسوم و دریا به هم رسیده و این ترکیب چشم اندازی زیبا و فوق العاده را ایجاد کرده است.

پارک جنگلی گیسوم

پارک جنگلی گیسوم

امکانات رفاهی پارک جنگلی گیسوم

برای استفاده ی بهتر و رفاه حال گردشگران، در این منطقه امکانات خوبی در نظر گرفته شده است. اردوگاه، پلاژ، هتل از جمله امکانات فوق العاده این منطقه می باشد و علاوه بر این ها، برای اقامت مسافران نیز سوییت ها و منازلی آماده شده است.مناطقی نیز برای پیک نیک روزانه مسافران در نظر گرفته شده و امکان استفاده از پارکینگ نیز برای آن ها وجود دارد. مسیر های پیاده روی، ورزشگاه، وسایل بازی کودکان، موزه ی طبیعی گل و گیاه و جنگل شمشاد از جمله مواردی دیگری هستند که در این پارک دیده می شود. همچنین طبیعت گردان می توانند از کمپینگ های طبیعی تعبیه شده در این مکان نیز استفاده کنند. در ساحل جنگل گیسوم نیز منطقه ای برای شنای بانوان و آقایان به صورت جداگانه ایجاد کرده اند و نیروهای امداد و غریق نجات نیز در این بخش حضور دارند. از این رو هیچ نگرانی برای شنا در دریای زیبای خزر نخواهید داشت.برای امنیت مسافران در این منطقه یک پاسگاه پلیس به صورت شبانه روزی مشغول به کار بوده و همه چیز را تحت کنترل خود دارد. فروشگاه ها و مغازه های مختلفی نیز برای خرید انواع کالاهای مورد نیاز مسافران در این بخش دیده می شود.

امکانات رفاهی پارک جنگلی گیسوم

امکانات رفاهی پارک جنگلی گیسوم

امکانات رفاهی پارک جنگلی گیسوم

زیبایی های گیسوم در چهارفصل سال

مسافران بهترین فصل برای سفر به این منطقه را  بهار و پاییز می دانند و این شاید به دلیل شرایط آب و هوایی این منطقه باشد. اما جنگل گیسوم در هر چهار فصل سال زیبایی های خاص و منحصر بفرد خود را داراست.در فصل بهار و اوایل فروردین درختان این منطقه و تونل جنگل گیسوم در حال جوانه زدن و تازه شدن هستند. تصاویر این درختان تازه جان گرفته در کنار هوای بهاری گیسوم و شکوفه های رنگی آلوچه و دیگر درختان، تصویری زیبا و رویایی را برای مسافران این جاده ایجاد می کند.در اوایل فصل تابستان نیز درختان سرسبز و انبوه در کنار هوای مطبوع این منطقه می تواند روح مسافران را آرامش دهد. هوای تابستانی و گرم این منطقه به دلیل انبوه درختان بلند آن، هوای عالی و خنکی را ایجاد کرده است. مسافران به راحتی می توانند بدون هیچ وسیله ی خنک کننده ای در این هوا استراحت کرده و از طبیعت زیبای اطراف لذت ببرند.در فصل پاییز می توانید شاهد رنگ های زیبا و جذاب برگ های درختان انبوهی باید که این بخش را فرا گرفته اند. گونه های مختلف گیاه های گیسوم و به طور خاص درختان انجیلی (آسون دار)،  چشم اندازهای رویایی و زیبایی را در این فصل ایجاد می کنند.

زیبایی های گیسوم

زیبایی های گیسوم

زیبایی های گیسوم

بازارچه ساحل گیسوم

بازارچه ی جنگل گیسوم در کنار ساحل زیبای این منطقه واقع شده و انواع کالاهای مورد نیاز در آن یافت می شود. این بازارچه برای مردم محلی این بخش نیز زمینه ی مناسبی برای کسب و کار و اشتغال فراهم کرده است.

بازارچه ساحل گیسوم

دسترسی به گیسوم

برای دسترسی به جنگل گیسوم از محل اقامت خود در هر شهری که هستید، به سمت رشت حرکت کرده و پس از رسیدن به شهر پره سر، حدود 5 کیلومتر دیگر طی کنید تا به ابتدای جاده ی جنگلی گیسوم برسید. در این جا به سمت راست خود بروید و پس از طی حدود 3 کیلومتر به ساحل دریای خزر خواهید رسید.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته واطلاعات خوبی در مورد این جنگل زیبا به شما علاقه مندان و دوستداران طبیعت داده باشد. برای شما سفر خوب و لذت بخشی را در گیسوم آرزومندیم.

شرکت خدمات مسافربری و گردشگری مدار سفر خوشی را برای شما آرزومند است.

وب سایت:   www.madarair.ir

کانال تلگرام:  t.me/madartour

تلفن تماس : 04533252111

دسته بندی: طبیعت گردی
مطالب مرتبط
ارسال نظر