دفتر هواپیمایی مدار

راهنمای سفر به پاریس؛ پایتخت مد جهان

02 آبان ماه 1396، ساعت 14:12

جهانگردی

راهنمای سفر به پاریس؛ پایتخت مد جهان

کلیاس سکره کور (Sacré-Coeur) و محله مون‌مارتر (Montmartre)

کلیسای سکره کور در بلندترین نقطه‌ی شهر قرار گرفته و جذابیتی خاص برای گردشگران دارد. نمای مرمرین آن ترکیبی از سبک‌های بیزانس و رومانسک را به نمایش می‌گذارد و از دور، شبیه به یک کیک ازدواج به نظر می رسد.

فضای داخلی این کلیسا به زیبایی تمام تزیین شده و حالتی روحانی به آن داده است. تعداد زیادی شمع برای روشنایی این کلیسا استفاده می‌شود که تضادی زیبا با بخش‌های تاریک کلیسا دارد. گردشگران می‌توانند بخشی از زمان خود را در تراس زیبای کلیسا بگذرانند و تصاویر زیبایی از شهر را از بالا تماشا کنند. اگر می‌خواهید چشم‌اندازهای زیباتری ببینید، بهتر است از برج کلیسا بالا بروید.

گردشگاهی که به کلیسا منتهی می‌شود، مکانی محبوب برای اهالی شهر و گردشگران است که به گشت و گذار در آن مشغول می‌شوند و نوازندگان خیابانی، به نواختن و آوازخواندن می‌پردازند. اگر برای سر زدن به این کلیسا برنامه‌ریزی کردید، بد نیست که به محله‌ی مون‌مارتر هم سر بزنید.

منطقه‌ی مونمارتر در گذشته یک روستای قرون وسطایی بوده که هنوز هم جذابیت خود را حفظ کرده است. این منطقه مورد توجه هنرمندان زیادی از جمله ادگار دگا قرار داشت. هنوز هم میدان‌های زیبا و خیابن‌های سنگ‌فرش این محله، محبوب اهالی و گردشگران شهر است. چندین موزه در این محدوده وجود دارد که می‌توانید از آنها دیدن کنید.

پانتئون (Panthéon)

این بنا که در اغاز به عنوان کلیسا ساخته شده، یکی از بناهای یادبود ملی فرانسه و محل دفن بسیاری از مردان بزرگ این کشور است. در سال ۱۷۵۶، لویی پانزدهم به معماری به نام Jacques-Germain Soufflot ماموریت داد تا کلیسای جدیدی در محل بقایای یک صومعه‌ی قدیمی بلسازد. ساخت کلیسا در سال ۱۷۹۰ به پایان رسید. معمار این بنا سبک نئوکلاسیک را برای ساخت کلیسا انتخاب کرد و از سبک روکوکو فاصله گرفت. این بنا در دوران خود اولین بنای پاریس بود که سادگی معماری کلاسیک را حفظ کرده بود. بناهای زیادی با الهام از سبک معماری این کلیسا ساخته شده است. از افراد مشهوری که اینجا به خاک سپرده شده‌اند می‌توان به ژان ژاک روسو، ولتر و نویسندگانی چون ویکتور هوگو و امیل زولا اشاره کرد.

میدان ووژ (Place de Vosges)

پارکی در پاریس

این میدان در محله‌ی زیبای Marais قرار دارد و قدیمی‌ترین میدان عمومی پاریس است. این میدان مجلل به عنوانت مدلی برای ساخت بسیاری از میدان‌های دیگر از جمله میدان کونکورد مورد استفاده قرار گرفته است. میدان ووژ بین سال‌های ۱۶۰۵ تا ۱۶۱۲ ساخته شده در آغاز میدان پادشاهی نامیده می‌شد. از ویژگی‌های این میدان می‌توان به معماری رنسانس و خانه‌های یک‌شکل حوالی میدان اشاره کرد.

پارکی در پاریس

این میدان در قرن هفدهم محل برگزاری رویدادها و مناسبت‌های مختلف بوده است و به دلیل قرار گرفتن در محله‌ی تاریخی Marais، حال و هوای قرون وسطایی دارد و کاخ‌های رنسانس در گوشه و کنار آن دیده می‌شود. یکی از دیدنی‌های این منطقه، موزه‌ی پیکاسو است که در ساختمانی قدیمی متعلق به قرن هفدهم برپا شده است.

پارکی در پاریس

اگر می‌خواهید تجربه‌ای لوکس در این منطقه داشته باشید، چایخانه‌ی ماریاژ فرر (Mariage Frères) را امتحان کنید. در این چایخانه می‌توانید بهترین چای‌ها و دمنوش‌های معطر را نوش جان کنید و از فروشگاه، بهترین چای‌های پاریس را بخرید. جالب است بدانید که یک فلافل‌فروشی معروف هم در این محله وجود دارد. در L'As du Falafel می‌توانید در قلب پاریس فلافل بخورید البته منتظر صف‌های طولانی باشید. در ضمن این محله جزو معدود محله‌های پاریس است که روزهای یکشنبه، بیشتر بوتیک‌ها و مغازه‌های آن باز است.

میدان واندوم (Vendome)

این میدان در آغاز میدان لویی بزرگ نامیده می‌شد. نمای خانه‌های اطراف میدان بین سال‌های ۱۶۸۶ تا ۱۷۰۱ ساخته شده است. این بناها در ابتدا قرار بود به عنوان مراکز اداری، هتل و کتابخانه مورد استفاده قرار بگیرند اما به دلیل مشکلات اقتصادی، پادشاه مجبور شد آنها را به ثروتمندان و اشراف بفروشد. مالکان جدید ساختمان‌ها، عمارت‌هایی زیبا با باغچه‌ها و باغ‌های دیدنی ساختند. جذابیت این میدان به این خاطر است که طراحی اصلی خود را حفظ کرده است. به دنبال تلاش‌های دهه‌ی ۹۰، این مجموعه‌ی تاریخی به زیبایی تمام مرمت شده و شکوه سابق خود را بازیافته است.

این میدان به خاطر فروشگاه‌های لوکس زیورآلات از برندهای مشهوری چون کارتیه و شنل، مشهور است. یکی دیگر از بناهای لوکس این مجموعه، هتل Ritz است که در گذشته محل رفت و آمد افراد سرشناسی چون ارنست همینگوی و اسکات فیتزجرالد بوده است. در مرکز میدان، یک ستون برنزی ۴۴ متری به نام ستون گراند آرمه (Grande Armée) به یاد ارتش فرانسه قرار دارد.

مرکز فرهنگی و هنری پمپیدو (Centre Pompidou)

پاریس

بین دو منطقه‌ی Halles و Marais در پاریس، یک مرکز هنری و فرهنگی به نام مرکز پمپیدو وجود دارد که برخلاف ساختمان‌های قدیمی محله‌ای که در آن واقع شده، معماری حیرت‌آور مدرنی دارد. جزییات معماری پله‌ها و آسانسورهای بنا، از بیرون قابل مشاهده است. مهم‌ترین جاذبه‌ی این مرکز فرهنگی، موزه‌ی ملی هنر مدرن است که در آن مجموعه‌ای از بهترین آثار هنرمندان معاصر به نمایش درآمده است. مجموعه‌ی مجسمه‌سازی این موزه، بسیار دیدنی و جالب توجه است.

در این موزه می‌توانید آثاری از سبک‌های مدرن از جمله، دریافت‌گری، سوررئالیسم، دادائیسم، نیو رئالیسم و هنر پاپ یا همگانی را ببینید.

لزنولید (Les Invalides)

هتل لزنولید در ابتدا به عنوان آسایشگاهی برای سربازان معلول ساخته شد. تا قبل از دوران لویی چهاردهم، سربازان معلول خدمات پزشکی را در بیمارستان‌ها و صومعه‌ها به سختی دریافت می‌کردند. تا اینکه لویی چهاردهم دستور داد این هتل برای حمایت از سربازان معلولی که در راه وطن فداکاری کرده بودند، ساخته شود.

ساختمان این هتل بین سال‌های ۱۶۷۱ تا ۱۶۷۶ تحت نظر معماری به نام Libéral Bruant ساخته شد. در مرکز این بنا، کلیسایی ساخته شده که محل دفن ناپلئون بناپارت است. این مجموعه، یک موزه‌ی نظامی هم دارد که در سال ۱۷۹۴، پایه‌گذاری شده است. در این موزه، مجموعه‌ی عظیمی از تجهیزات، لباس، اسلحه، اسناد نظامی به نمایش درآمده است. یادبودهایی از ناپلئون و ژنرال‌های فرانسوی در این موزه نگهداری می‌شود.

پله روایال (Palais-Royal) کاخ پادشاهی

این بنای باشکوه در مقابل موزه‌ی لوور قرار دارد و یکی دیگر از بهترین نمونه‌های معماری پادشاهی در فرانسه است. این کاخ در آغاز به عنوان یک کاخ کاردینال در دوران حکومت لویی سیزدهم ساخته شد و بعدها به کاخ پادشاهی تبدیل شد. این کاخ برای مدت چهار قرن، محل استقرار قدرت بود. معماری تحسین‌برانگیز کلاسیک فرانسوی و حیاط مرکزی زیبای بنا، از جذابیت‌های این مجموعه‌ی تاریخی است. در این محوطه، ستون‌های زیبا با ارتفاعات مختلف قرار گرفته است که طراحی مدرن و جذابی دارند.

میدان بستی (Bastille)

میدان بستی یا باستیل را به زندان مشهورش می‌شناسیم که زمانی در این مکان قرار داشت. بعد از فتح زندان در ۱۴ جولای سال ۱۷۸۹، زندان کاملا ویران شد. در مرکز میدان باستیل، ستونی به ارتفاع ۵۱ متر وجود دارد که ستون ژوئیه نامیده شده است. بالای این ستون تندیس آزادی قرار گرفته و روی آن نقش برجسته‌های دیدنی وجود دارد. یک پلکان مارپیچ با ۲۸۳ پله، داخل این ستون ساخته شده که به سکوی بازدید آن منتهی می‌شود. از این سکوی بازدید می‌توانید چشم‌اندازی از ساختمان جدید اپرای باستیل را ببینید. در مکان زندان باستیل، این خانه‌ی اپرا ساخته شد و رسما در ۱۳ جولای سال ۱۹۸۹ توسط رئیس جمهور وقت فرانسه یعنی میتران، افتتاح شد.

این تئاتر مدرن، ظرفیت ۲۷۴۵ نفری دارد. در تمام طول سال اجراهای مختلفی توسط اپرای ملی و باله‌ی ملی در این تئاتر برگذار می‌شود.

میدان شاتله (Châtelet) و برج سن ژاک (Saint-Jacques)

میدان شاتله در مرکز پاریس در منطقه‌ی یک این شهر و مشرف به رود سن قرار گرفته است. دو تئاتر مشهور پاریس در این میدان بزرگ جای دارند یکی تئاتر شاتله که قدمت آن به قرن نوزدهم برمی‌گردد و در آن اجراهای اپرا و کنسرت‌های موسیقی کلاسیک برپا می‌شود. دیگری تئاتر شهر که یکی از بناهای قدیمی پاریس است و در آن کنسرت‌های موسیقی و باله برگزار می‌شود.

علاوه بر این دو تئاتر، فضای اطراف میدان شاتله، دیدنی است. این میدان را به سمت خیابان ریوولی که ادامه بدهید به یک پارک کوچک می‌رسید. در این پارک، برجی به نام برج سن ژاک وجود دارد که بین سال‌های ۱۵۰۸ تا ۱۵۲۲ و به سبک گوتیک ساخته شده است. این برج تنها چیزی است که از کلیسای سن ژاک باقی مانده است.

ساختمان La Conciergerie

این قلعه‌ی قرون وسطایی، در دوران انقلاب فرانسه، به عنوان زندان مورد استفاده قرار می‌گرفت. این بنا در آغاز بخشی از یک کاخ قرون وسطایی بوده و حالا به عنوان موزه بهره‌برداری شده است. در تالارهای مختلف این بنا، یادگاری‌های زیادی از دوران مختلف تاریخی به خصوص دوران انقلاب فرانسه نگهداری شده و به نمایش درآمده است. اگر می‌خواهید چشم‌انداز زیبایی از نمای نئوگوتیک بنا را ببینید از طرف مقابل در اسکله‌ی Mégisserie بنا را نظاره کنید. از این فاصله، سه برج گرد و یک برج ساعت این مجموعه‌ی تاریخی قابل مشاهده است و انگار قلعه‌ای از دل داستان‌های کودکانه بیرون آمده و روبه‌روی شما قرار گرفته است.

طاق بزرگ دفاع (La Grande Arche de la Défense)

در غرب پاریس، در انتهای خیابان شارل دو گل، مجموعه‌ای از ساختمان‌های مرتفع وجود دارد که ساخت و توسعه‌ی آنها از اواسط دهه‌ی ۱۹۶۰ آغاز شده است. این منطقه «لا دفانس» یا دفاع نامیده شده و یادآور مقاومت فرانسه در این ناحیه در جریان جنگ فرانسه و پروس در سال‌های ۱۸۷۰ تا ۱۸۷۱ است. امروزه این منطقه روزبه‌روز مدرن‌تر می‌شود. بنای باشکوه طاق بزرگ، توسط معماری به نام Johan Otto von Spreckelsen طراحی شده است. این بنای شگفت‌انگیز ۱۱۰ متری، نمای مرمرین سفیدرنگ دارد.

خیابان‌های شلوغ و کافه‌های افسانه‌ای

برای اینکه تجربه‌ی ناب حضور در کافه‌های دیدنی و جذاب پاریس را امتحان کنید، بهترین جا برای شروع کردن، خیابان Saint-Germain در منطقه‌ی ششم پاریس است. این خیابان که با درختان سرسبز در بر گرفته شده، دارای مغازه‌های شیک، رستوران‌های کلاسیک و کافه‌های مشهور و فوق‌العاده است.

مشهورترین کافه‌ی این خیابان، کافه دو فلور (Café de Flore) محل ملاقات ژان ژاک روسو و سیمون دو بووار است. کافه‌ی مشهور دیگر کافه‌ی Deux Magots  است؛ محل رفت و آمد جیمز جویس، پیکاسو، همینگوی و سایر هنرمندان خلاق. در هر دو کافه می‌توانید یک تجربه‌ی ناب پاریسی را امتحان کنید. خدمتکاران با لباس‌های همسان با پاپیون‌های یکدست، به بهترین شکل ممکن در خدمت گردشگران هستند.

رژیم غذایی

سوفله

آشپزی فرانسه در تمام دنیا مشهور و زبانزد است. انواع پنیر یکی از مهم‌ترین بخش‌های آشپزی این کشور را تشکیل می‌دهد. البته تا قبل از قرن هفدهم میلادی، آشپزی این کشور تحت تاثیر آشپزی ایتالیایی بود اما بعد از آن، با تلاش سرآشپزان فرانسوی، آشپزی کلاسیک این کشورشکل گرفت و گسترش پیدا کرد.

امروزه آشپزی فرانسه جزو برترین متدهای آشپزی در دنیا است. بسیاری از غذاها و دسرهای فرانسوی در سراسر دنیا تهیه می‌شوند و در بسیاری از شهرهای بزرگ دنیا، رستوران فرانسوی وجود دارد. گردشگری غذایی یکی از مهم‌ترین عناصر گردشگری فرانسه است. رستوران‌های فوق‌العاده‌ای در این شهر وجود دارد که همگی شهرت جهانی دارند.

در نوامبر سال ۲۰۱۰، آشپزی فرانسوی در فهرست میراث فرهنگی ناملموس یونسکو قرار گرفت. در ادامه با چند مورد از غذاهای فرانسوی آشنا می‌شویم که بد نیست در سفر به پاریس، حتما حداقل یکی از آنها را امتحان کنید.

سوپ پیاز

این سوپ سنتی فرانسوی با پیاز و عصاره‌ی گوشت تهیه می‌شود. معمولا این سوپ را با نان برشته و پنیر آب شده سرو می‌کنند. قدمت این سوپ به دوران رومیان برمی‌گردد و یک غذای بسیار ساده است. البته شکل فعلی آن از قرن هجدهم رواج پیدا کرده است. گاهی شیر هم به سوپ اضافه می‌کنند و برای غلیظ‌‌تر شدن به آن آرد یا تخم‌مرغ می‌زنند.

کاسوله (Cassoulet)

کاسوله یکی از غذاهای لذیذ فرانسوی است که با لوبیا سفید و گوشت تهیه می‌شود و در واقع، نوعی خوراک است که به آرامی پخته می‌شود. برای پخت این غذا از انواع گوشت طبق ذائقه استفاده می‌کنند ولی معمولا گوشت غاز، اردک، سوسیس یا گوشت گوسفند است. منشا این غذا نواحی جنوبی فرانسه و غذایی عالی و کامل به خصوص برای ماه‌های سرد سال است.

سوفله شکلات

قدمت این دسر به اوایل قرن هجدهم برمی‌گردد. البته این غذا را هم شیرین و هم شور سرو می‌کنند. معمولا سوفله‌ی شکلات را در منوی بسیاری از رستوران‌های دنیا خواهید دید. ظاهر ترد شکلاتی و محتوای نرم و خامه‌ای باعث شده که این سوفله یکی از محبوب‌ترین دسرهای دنیا باشد.

فلامیش (Flamiche)

فلامیش کلمه‌ای به معنای کیک است. این کیک از نواحی شمال اروپا نشات گرفته است. کراست حجیم و لطیف این کیک با پنیر و سبزیجات پر می‌شود و بیشتر شبیه به انواع کیش است. موادی که به طور سنتی برای پر کردن این غذا استفاده می‌کنند، تره فرنگی و خامه است. یک نوع فلامیش شبیه به پیتزا هم در فرانسه رواج دارد.

راتاتویی (Ratatouille)

راتاتویی

این غذای فرانسوی مشهور از نواحی جنوبی فرانسه نشات گرفته است. این غذا در واقع نوعی خوراک سبزیجات است که گاهی به عنوان غذای اصلی و گاهی به عنوان ساید دیش سرو می‌شود. سبزیجات مورد استفاده ابتدا در ماهیتابه با کمی روغن و با حرارت بالا تفت داده می‌شوند و سپس آنها را لایه لایه روی هم می‌چینند و در فر می‌پزند. اصلی‌ترین مواد تهیه‌ی این غذا عبارت است از گوجه، سیر، پیاز، کدو، بادمجان، هویج، فلفل دلمه‌ای، ریحان، مرزنجوش، آویشن و سایر سبزیجات معطر و محلی.

تارت تاتن (Tarte tatin)

این تارت را می‌توان تارت سیب فرانسوی نامید؛ تارتی که بر اثر یک اشتباه به وجود آمد و مشهور شد. در سال ۱۸۹۸، فردی به نام استفانی تاتن قصد داشت تا تارت سیب کلاسیک بپزد متوجه شد که بر اثر غفلت، مخلوط سیب و شکر در حال سوختن است. برای اینکه از سوختن آن جلوگیری کند، خمیر تارت را روی مخلوط سیب و شکر گذاشت و ظرف را در فر قرار داد. نتیجه‌ی کار، یک تارت وارونه بود که برای مهمانان هتل تاتن سرو شد و از آن به بعد به امضاء و ابداع این هتل تبدیل شد. گرچه در مورد منشا این دسر اختلاف نظرهای زیادی وجود دارد اما در مورد طعم آن، همه با هم هم‌عقیده هستند؛ طعمی که بدون امتحان کردن آن نباید پاریس را ترک کنید.

ماکارون

ماکارون

ماکارون یکی از شیرینی‌های لذیذ فرانسوی است که ظاهری متفاوت و زیبا دارد. این شیرینی از دو پوسته‌ی مرنگ بادام تهیه می‌شود و بین آن باتر کریم یا گاناش قرار می‌دهند. این شیرینی‌ را با طعم‌ها و رنگ‌های مختلف آماده می‌کنند. رنگ‌های روشن و زیبای این شرینی بسیار دلنشین و اشتهابرانگیز است. ماکارون، شیرینی حساسی است. حتما آن را از جای معتبر خریداری کنید.

کرواسان

کرواسان

از شیرینی‌های محبوب فرانسوی است که در همه‌ی نانوایی‌ها و قنادی‌ها پیدا می‌شود و ظاهر خاصی دارد. البته این روزها نانوایی‌ها خمیر آماده و فریز شده‌ی آن را نگه‌داری می‌کنند و دیگر از ابتدا خودشان این شیرینی لذیذ را آماده نمی‌کنند. با این حال، بد نیست که در سفر به پاریس به یک کافه یا قنادی سر بزنید و طعم این شیرینی را امتحان کنید.

کیش لورن (Quiche Lorraine)

این غذا یکی از انواع پای است که با طعم شور تهیه می‌شود. کیش لورن یک غذای سبک عالی برای ناهار یا شام و آماده کردن آن هم بسیار ساده است. برای تهیه‌ی این غذا، به خمیر کره‌ای، بیکن دودی و پنیر اضافه می‌کنند.

تارت فلامبه (Tarte flambée)

این تارت در واقع نوعی پیتزا است که از منطقه‌ی آلزاس نشات گرفته است. برای تهیه‌ی این غذا از خامه‌ی تازه، بیکن یا ژامبون و پیاز استفاده می‌کنند. همه‌ی این مواد را روی خمیر مخصوص می‌ریزند و در فر می‌پزند تا جایی که خمیر کاملا ترد و پخته شود.

دسته بندی: جهانگردی
ارسال نظر