دفتر هواپیمایی مدار

راهنمای سفر به منچستر، انگلستان

02 آبان ماه 1396، ساعت 11:56

جهانگردی

راهنمای سفر به منچستر، انگلستان

 

شهر منچستر
شهر منچسترشهر منچستر
هتلی در منچستر

غذا در منچستر

شهر منچستر

نکته‌هایی برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها

ناهار را بیرون بخورید و شام را خودتان تهیه کنید

بلیط‌های یک‌روزه‌ی اتوبوس تهیه کنید

جاذبه‌های گردشگری و دیدنی‌های شهر منچستر

دانشگاه منچستر

دانشگاه منچستر

این دانشگاه، فراتر از یک پردیس زیبا برای قدم زدن و بازدید است. در حقیقت جایی است که اولین کامپیوتر ساخته شد و اخترشناسی رادیویی آغاز شد. تورهایی برای بازدید از این دانشگاه بزرگ وجود دارد که بدون شک برایتان جالب خواهد بود.

دانشگاه منچستر

قدم زدن در خیابان Curry Mile

منچستر

می‌توانید بخشی از زمان سفر خود به منچستر را با قدم زدن در این خیابان بگذرانید. خیابانی که اطراف آن رستوران‌ها، فروشگاه‌های ساری و زیورآلات متعددی قرار دارد. تعداد زیادی از مهاجران آسیای جنوبی در این شهر زندگی می‌کنند، بنا‌براین، همان‌طور که از اسم این خیابان پیداست، می‌توانید بهترین غذاهای هندی و کاری را در این منطقه پیدا کنید.

منچستر

کلیسای جامع منچستر

منچستر

این کلیسای جامع، بزرگ‌ترین کلیسای جامع انگلستان است و معماری جالبی دارد. البته داخل این کلیسا به زیبایی سایر نمونه‌های موجود در انگلستان نیست اما عظمت و وسعت آن ستودنی است.

کلیسای جامع منچستر

نگارخانه‌ی هنر منچستر

نگارخانه‌ی هنر منچستر

این نگارخانه توسط همان معماری طراحی شده‌ که Houses of Parliament را ساخته‌است. البته این مجموعه به خوبی آنچه که در لندنوجود دارد نیست اما این گالری مجموعه‌ی قابل توجهی از آثار قرن‌های ۱۷ و ۱۸ میلادی را در معرض دید بازدیدکنندگان می‌گذارد.

نگارخانه‌ی هنر منچستر

قدم زدن در Market Street

منچستر

این خیابان، پر از فروشگاه است و معمولا جوان‌تر‌ها بیشتر به آن علاقه دارند. می‌توانید یک فنجان قهوه‌ی داغ در کافه‌های بی‌نظیر این خیابان، نوش جان کنید، در حالی که به صدای نوازندگان خیابانی گوش می‌دهید.

منچستر

میدان آلبرت

میدان آلبرت

این میدان، قلب شهر منچستر است. در واقع مهم‌ترین مراکز این شهر در نزدیکی این میدان واقع شده‌اند. با قدم زدن در این میدان، این فرصت را دارید که از بناهای تاریخی و معماری کلاسیکی انگلیسی دیدن کنید.

میدان آلبرت منچستر

بازدید از Castlefield

منچستر

این یادگار امپراطوری روم، مکانی فوق‌العاده برای علاقه‌مندان به تاریخ است. دیوارها که هنوز پابرجا هستند و دو متر ارتفاع دارند به قرن شانزدهم میلادی باز می‌گردند. این مکان، مرکز شبکه‌ی کانال منچستر است.

منچستر

تالار شهر منچستر (Town Hall)

تالار شهر منچستر
تالار شهر منچستر

این شاهکار نئو گوتیک، نشانه‌ی قدرت و ثروت شهر منچستر در دوران انقلاب صنعتی است. می‌توانید از تورهای رایگان بازدید از این بنا استفاده کنید و از تالارهای آن درصورتی که از آن استفاده نشود بازدید کنید. این تالار در دوران اوج نفوذ صنعتی منچستر، ساخته شده‌است.

تالار شهر منچستر

با اهالی شهر، فوتبال تماشا کنید

نمی‌توانید به شهر منچستر با وجود داشتن دو تیم قدرتمند در لیگ، سفر کنید و بدون دیدن مسابقه‌ی فوتبال، برگردید. پس حتما از قبل بلیط تهیه کنید. همچنین می‌توانید در کافه‌ها و به اتفاق مردم و طرفداران تیم‌ها به تماشای فوتبال بنشینید. البته حواستان باشد که با پیراهن تیم منچستر‌یونایتد به کافه‌ی طرفداران من‌سیتی نروید!

فوتبال

رصدخانه‌ی Godlee

 رصدخانه‌ی Godlee

یکی از جالب‌ترین مکان‌هایی که در منچستر می‌توانید بازدید کنید، این رصد‌خانه است که در سال ۱۹۰۲ ساخته شده‌است. تلسکوپی قدیمی در این رصدخانه وجود دارد که هنوز قابل استفاده‌است. تماشای شهر منچستر از بالا، جذاب خواهد بود.

 رصدخانه‌ی Godlee

مرکز خرید Trafford

مرکز خرید Trafford

بزرگ‌ترین مرکز خرید بریتانیا، مرکز Trafford است که بیرون از شهر قرار دارد. بیش از ۲۸۰ فروشگاه در این مرکز وجود دارد که شبانه‌روزی فعالیت می‌کنند.

مرکز خرید Trafford

چندین روز را به راحتی می‌توانید در این مرکز خرید بگذرانید! چرا که فروشگاه‌ها و محصولات عرضه‌شده، تنوع بی‌نظیری دارند. در این مرکز، مجموعه‌ی فوق‌العاده‌ای از آشپزی بین‌المللی در اختیار گردشگران قرار دارد.

مرکز خرید Trafford
دسته بندی: جهانگردی
ارسال نظر