دفتر هواپیمایی مدار

جزیره جیمز باند در پوکت، تکه ای از بهشت

22 اسفند ماه 1395، ساعت 13:38

جهانگردی

جزیره جیمز باند در پوکت، تکه ای از بهشت

جزیره ی جیمز باند در پوکت الماس درخشان منطقه فانگ نگا بی (Phang Nga Bay) است علیرغم زیباییش، برای اولین بار در فیلم معروف جیمز باند به نام «مردی با اسلحه طلایی»، دیده شد. با مدار همراه باشید تا درباره ی این جزیره ی منحصر بفرد بیشتر بدانید:

جزیره جیمزباند پوکت

جزیره معروف جیمز باند، در شهر زیبای پوکت در کشور تایلند قرار گرفته است که یکی از متمایز کننده ترین ویژگی این جزیره از بقیه ی جزیره های پوکت، صخره های عظیم آهکی است که به طور عمودی از دریای سبز زمردین، سر به بیرون آورده اند.
فانگ نگا بی، منطقه ای به مساحت ۴۰۰ کیلومتر مربع است و تقریبا ۱۰۰ جزیره ی دیگر در آن قرار دارد که اکثرشان به خاطر زیبایی بی نظیر و یا شکل عجیبی که دارند، در کتاب رکوردهای گینس ثبت شده اند. از سال ۱۹۷۴ که این جزیره در فیلم جیمز باند نشان داده شد، به یکی از جاذبه های توریستی مورد توجه در این کشور تبدیل شده است. خوشبختانه، این جزیره زیر نظر حفاظت پارک ملی است و هیچ قایقی از هیچ نوعی، به خاطر موقعیت متزلزل این جزیره (در قسمت بالایی بسیار پهن است و در قسمت پایین، باریک) اجازه ی نزدیک شدن زیاد به جزیره را ندارد و بنابراین بهترین راه دیدن این جزیره از طریق قایق های کوچک و یا ساحل کوچک Koh Ping Ghan سات. در قسمت شرقی شلوغ این ساحل هم، راهروهای کوچک زیادی پر از فروشنده وجود دارد که در صورت تمایل می توانید سواغاتی های خاصی را از آنها خریداری کنید.

Koh Ping Ghan

یکی دیگر از قدرتهای نمادین زیبایی این منطقه، ساحل Koh Ping Ghan است. در واقع این ساحل، یک صخره ی بسیار بلند است که تعداد زیادی غار کوچک در دل خود دارد. دیدن همه ی این غارهای استلاکتیت شگفت انگیز علاوه براینکه بسیار هیجان انگیز است، سرگرم کننده هم هست. بعد از آن می توانید سفرتان را به سمت جزیره ی ناکا برای شنا در آب های آبی کریستالی ادامه دهید و از ساحل زیبای آن با درختان نارگیل سبز کنار دریا لذت ببرید.

این موارد را از جزیره جیمز باند بدانید

این منطقه، یک جای عالی برای کشتی رانی و قایق رانی است و اکثر تورهایی که به مقصد جزیره ی جیمز باند هستند در کنارشان، بازدید از جزایر معروف دیگر را با توقفی در Koh Panyee برای صرف ناهار با غذای دریایی دارند. Koh Panyee یک دهکده ی ماهی گیری مسلمان نشین است که تقریبا در نزدیکی همین منطقه قرار دارد. در حین بازدید از این مناطق با چشم اندازهای بسیار زیبایی روبرو می شوید و می توانید عکس های ماندگاری را بگیرید. اگرچه شرکت هایی که تور را برگزار می کنند، ممکن است کیف های پلاستیکی دستی ای را برای جلوگیری از خیس شدن دوربین بهتان بدهند اما بهترین  کار، همراه آوردن یک کیف ضد آب است.

اطلاعات بازدید از جزیره جیمز باند

ساعات فعالیت: همه ی مواقع سال
محل قرار گیری: فانگ نگا بی. اگر بخواهید از این جزیره دیدن کنید می توانید از ۲ راه اقدام کنید: یا از سمت فانگ نگا حرکت کنید و یا از جزیره پوکت سفر رویاییتان را به سمت این جزیره آغاز کنید.

دسته بندی: جهانگردی
ارسال نظر